15.flóčko

Při losování  první na draft červení: cpt. a brankář Olaf- Lubo-Sršáň-Dykot
žlutí: cpt Náměstek- jendička draftu Gadži- brankář Mlátička-Koumes

5 vteřin po buly jdou  do vedení červení, když mi při pokusu o náhru sklouzl míček z čepele a odkutálel se přímo někomu  z červených na hokejku do běhu a Mlátička ještě nebyl rozchytaný. Druhé buly dopadlo lépe,  hned ze založeného útoku skóroval Náměstek. A daří se nám dál. Zatímco si prvních 20 min Olaf v bráně na míček nesáhl-co naše střela  to gól, Mlátička je ve střehu a spoustu střel kryje, propadne jen málo která ( třeba když stojí před naší bránu Dykot a vedle něj já,tak nemá šanci zahlédnout nic ,ani že někdo střílí ,natož pak ten malý bílý míček). Vytahujeme své vedení i na 6:3... To už Olafovi přirupávají nervy a je zlý na své spoluhřáče, že nás blbě brání až to zavání blamáží. Do poločasu ještě držíme vedení 9:7.
V druhé půli se situace obrací (mimochocem, já nechtěl být v bráně, tak jsem při draftu Náměstkovi radil ať vezme Mlátičku místo Dykota,  ale netušil jsem(ani Náměstek) , že při hře bez střídání vydržím dělat rychlé pohyby jen prvních 15 minut a jinak že budu vše hlavně zezadu v klidu pozorovat a odpalovat míčky co nejdál od naší brány a  že Dykot bude mít střelecký den), Lubo tradičně běhavý, vytvářel svým spoluhráčům spousty šancí a když šlo o brejk, poboběhl do útoku i Dykot, Sršáň neboi Olaf, zatímco já rozhodně ne, nebo zcela výjimečně,   Koumes ke konci  už také běžecky moc útok  nepodporoval, tak na naše brejky byl Náměstek většinou sám a tak nějak na všecho a snažil se nás hlasitě popohnat k většímu výkonu ( nebo nás jen jebal?  😀😉  každopádně si nás pak udobřil v Evropáku pivem), ale mi sotva stáli na nohách, natož něco tvořit.  Když do toho přišlo pár sporných momentů ( tu zákrok na hranici faulu, tu hraní něčím jiným než hokejkou,  kdy se můžou trochu lišit pupkaní pravidla od těch  opravdických florbalových, kdy je někdy nařizován volný úder, kdy vyloučení na 2 minuty nebo nájezd),  jako Mlátičkovo vyhození přes půl, které ale ve výskoku hrudníkem zpracoval Lubo,  nebo jestli platí gól, když  náš hráč vybombí  Sršáňovi míček mezi oči a ten spadne do naší brány), nebo jestli hrál Lubo úmyslně hlavou či to byl úhybný manévr (já myslím, že to byla bomba ode mě  a fakt uhýbal),  takže se trochu  pokřikovalo na obou stranách. Nic naplat,  1/2 žlutých dost vyčerpaná, já až tak , že jsem se i přestal potit,  takže dávat góly bylo na Mlátičkovi v bráně a Náměstkovi, ale už jich moc nepadlo. Přibývali naše chyby a mezery v obraně a navíc byli  červení holt asi o něco  lepší, i když to říkám nerad. Prohráváme, ale myslím se ctí 12:18.