Pupkani Karlovy Vary

Pupkani2020

Náš MTB tým se zrodil kolem roku 2011 v Evropáku, kdy zakládající členové již několik měsíců každou středu pravidelně vyráželi na kolo z této restaurace a do téže se pak propocení po hodinové projížďce po lázeňských lesích na pivo opět vraceli, až z toho vznikla tradice. O té se pak doslechli další kamarádi, takže z původní účasti 3-4 lidí bylo po roce postupně 5-10 lidí (nyní 15-20). A projížďky se prodloužili třeba i na 2 hodiny ;-). 

 Jednou se tak tito lidé v Evropáku bavili, kdo kde byl, koho potkal, kam by se mohlo jet a taky o Tukanech (známějším a starším to karlovarském biketeamu), jaký jsou to chrti na horských kolech, jak jim kdo nestačil a komu dali na prdel atd… A Olaf se tak od kachny s knedlíkem kouká na ty naše dresy pnoucí se přes břicha (tedy vypracovné hrudníky s těžištěm posunutým podstatně níž či OTP (ozdobné tukové polštářky)) a říká: „Tukani, Tukani, to my jsme spíš takový pupkani“ … „Pupkani? Ty vole to je dobrý, budem Pupkani.“ A náš „LAZY BEER TEAM PUPKANI KV“ byl na světě.

A zatímco pravověrným Pupkanům vyhovuje pouhá účast na středečních projížďkách (tým B) , máme i silný tým A, kterému středa nestačí, regulérně občas trénuje, pouští se do závodů, účastní se běžeckých či MTB maratonů a hlavně co rok, to několik dokončených Ironmanů. 

A jak si možno povšimnout z reportů na blogu, od října do března cca polovina z nás na bike ve středu nikdy nesedne, ale schází se na hodinu a půl v hale na florbalové utkání o pivo, které pak proběhne v Evropáku...   

Gadži