25. flo - 2. závěrečné/bonus

Přestože na kolo vyrazili tak akorát neflóčkaři Kulda,Víťa a možná Lubo, sešlo se nás na skoro rozhodující zápas sezóny jen šest, asi že na dveře klepali největší křesťanské svátky ...

Konec napětí: Olaf vytáhl Sršáně z bahna a potopil Máru... A sice jsme oslavili (to nikdy není na škodu), že Olaf předstihl  Luba a tím pádem je vítězem sezóny  on, neměl jsem však s sebou v Evropáku tabulky a měli jsem pocit, má Lubo 2 remízy...ale- teď  na to koukám : oba šampióni mají  14 výher, 1 remízu, Lubo 3 prohry a  Olaf sice jen 2, ale o 1 absenci navíc (a Lubo ještě k tomu dal  asi  o 50  gólu víc...). A podle mé teorie, že neúčast je horší než prohra...Oldo promiň, vítězem by měl zůstat Lubo....

A vlastní mač:

žlutí: cpt. a brankář Olaf+ Fanda pak, nekecám, po asi 10 minutovém váhání mezi Márou a Sršáněm, když už to vypadalo, že se oba radši obléknou a půjdou domů, se Olaf rozhodl k radosti jednomu a smutku druhému a všeobecnému veselí pro Sršáně..
červení: cpt. a v bráně Gadži+Štěpán, Mára...

Při hře 3 na 3 na celé hřiště taktika na obou stranách podobná - zbytečně splašeně neběhat, brankář vytažený za půlku  nahrává na jistotu tu doprava, tu doleva, křídla mu to posílají   zpět, prostřídání útočníků ke zmatení obránců, nahrávka  na neobsazeného 3. hráče a gól než se stačí brankář přemístit k druhé/odkryté tyči.....takhle jednoduché to bylo- přesilovka jednou tam pak zas na druhé straně...i když síly celkem vyrovnané (jen našemu brankáři v druhé půli docházel kyslík rychleji než tomu bylo u žlutých a ke konci jsem měl pocit ,že už se ze země z kleku natož lehu  ani nezvednu, tak horní část brány zůstávala odkrytá, ale po zemi, po zemi neproniklo za má záda skoro nic), na  začátku šli do vedení žlutí postupně až o 5 gólů-  i když jsme my měli zhruba stejně vyložených šancí jako oni , oni těch vinglů brány trefili víc,  zatím co my podle "razítek" / sufuzí od míčku po těle Olafa  po zápase- jednoznačně vyhráváme na počet tref  přímo do brankáře, já měl tak jednu modřinku jen na lýtku.  A krom toho Olaf chytil nebo nečekaně reflexivně  vykopnul  pár tutovek, mi ještě ke všemu pár tutovek pálili úplně vedle....Poločas 6:11.  Ale v druhém poločase jsme zadělali na drama, žlutí si mysleli, že maj vyhráno, polevili , i vlastního góla si dali a my to stáhli z 6 na rozdíl jen 2 gólů...ale naše další útočné snahy a nepřesnosti v rozehře či střelbě byly potrestány, maestro Sršáň si lebedil a byl v laufu, Fanda mu zdárně sekundoval,  sbírali odražené míče a rozestříleli se a byli v útoku k nezastavení .. mi ke konci dost pokulhávali... ale vím proč: v zápalu hry jsme si nevšimli,  že o půlhodiny přetahujeme domluvený čas- dyk mi už neměli žádnou energii .... tak konec zápasu:  vítězství žlutých 22:16

G/P/V

11 Sršáň  V
9 Štěpán P, Fanda V
4 Gadži P, Mára P,
2 Olaf V

V Evropáku jsme to zapili, rozebrali,  jak to byla hezká skoro gentlemanská hra, až na ten okamžik, kdy Fanda letěl vzduchem, když ho nedopatřením Mára podseknul. Taky za to dostal 2 minuty.. i když s ohledem na počet hráčů, trest odpuštěn, vyřešeno omluvou. Nezodpovězenou otázkou zůstává, jak by to bývalo bylo, kdyby Olaf draftoval Máru místo Sršáně...nedáme odvetu v pozměněné sestavě? K nám útočík Sršáň, k nim obranář Mára... no jo, nedáme: od středy nás čeká kolo a sud od pana Rezka...  Vypijem ho hned?