8.flo

Sešlo se nás děvět a  hned několikrát musím poděkovat Ondrovi, že přišel: 1.) hrát celou dobu 4 na 4 asi bych chcípnul, 2.) udělal mi radost, že si mě vybral jako prvního při draftu, 3.) dal spoustu gólů

Abychom si to nekomplikovali, Ondrovi i Márovi, který ještě nemá svůj osobní dres, jsme půjčili erární a tím bylo dáno, že budou hrát proti sobě a budou to kapitáni.

Ondra-červení-Gadži, Štěpán, Olaf, Koumes
Mára-žlutí- Sršáň, Jarda, Mlátička  (a od části 2. půle Štěpán)

Začátkem první půlky od asi 20. sekundy po prvním gólu dominovali červení-  totiž když Štěpán a Ondra spolu roztáhnout ruce, dosáhnou víceméně ode zdi ke zdi a dostat se od brány k bráně, to maj tak na  5-6 kroků a s hokejkama pokrejou neuvěřitelný prostor. Žlutí moc často neměli kudy se dostávat do útoku, míčky končili na našich dlouhých hokejkách  a ty se pak z protiútoků  moc často nemýlily. Také jezdíme jejich obranou jako nůž máslem, na Ondrovi je vidět, že hra a dělat kličky ( a pozorovat ať už pozitivní či negativní emoce s létajícíma hokejkama vzduchem) ho vysloveně baví a vytváříme si nadějné vedení 4:0. Pak jsem trochu v bráně polevil, že jsem taky toužil dát gól, Sršán několikrát zachytil zblokovaný míček z naší střely a vyrazil do brejku a když jsem byl z brány vytažený k půlce, nedal mi moc šancí gólům zabránit..postupně naše nadějné vedení žlutí stáhli i na jeden gól, ale poločas ještě vedeme : 8:6....
Poločasová přestávka se protáhla: v Jardovi něco zabublalo, zbledl, chytil se za břicho, srazil půlky k sobě a na asi 20 minut zmizel na WC ( a pak se vrátil asi o 5 kg lehčí v mnohem lepší náladě).. jak tuším Olaf pozamenal: "Jarda se z toho poločasu posral"
Chvíli jsme čekali než se vrátí...

poločas

.....a když se dlouho nevracel, půjčili jsme žlutým Štěpána. Padlo po gólu na obou stranách, což vedlo k emocinonálním diskuzím, jestli to platí nebo né (hlavě ten náš)..naštěstí než jsme se stačili poprat,  Jarda se vrátil a Štěpána si bereme zpět....nicméně tím, že jejich tým hrál celou dobu bez střídání, síly jim docházeli rychle všem a my jsme vedli snad i  5 -6 gólů, slitovali jsme se a půjčili jim zase Štěpána... no pak zase dost rychle docházeli síly nám...Márovi střídání evidentně prospělo, nasadil forčeking, běhal a kmital a dost nám kazil rozehrávku, tak jsme se dostávali před vlastní bránou pod tlak a vyráběli chyby(sem za jednu nepovedenou přihrávku s odrazem o mantinel alá Dykot dostal od Olafa stráášně vyhubováno) a dostávali rychle za sebou góly...a najednou je to minutu před koncem (teda záleží jak na kterých hodinkách) 18:17... víme, že nesmíme ztratit, chvíli se držíme  zpátky pak míček odpalujem do dáli...a Koumes hlásí konec..radooost z vítězství.... tak prej nee, že mu jdou hodinky na před...prej ještě 30 sekund, reklamují časomíru rozjetí žlutí.. a sakra.... žlutí rozehrávají, přihrávka vpravo, přihrávka vlevo...nápřah..a héle Ondra nátáhl svou dlouhou paži, míček žlutým odebírá...3 rychlé kroky...a se závěrečnou sirénou rozvnil síť krásným gólem a definitivně vyhráváme 19:17... hurá do Evropáku to oslavit.